Samoobrona dla kobiet. Kurs od podstaw

samoobrona dla kobiet

Odkryj w sobie siłę i powiedz: Dziękuję, sama się obronię!

Wiesz, skąd bierze się Twoja moc? Z pewności i opanowania. Z szybkości i zdecydowanych reakcji. Z umiejętności wykorzystywania siły przeciwnika. Z dobrych odruchów.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i naucz się podstawowych technik samoobrony. Od samego początku, w damskim towarzystwie i w atmosferze akceptacji. Pozwól sobie próbować, ćwiczyć, mylić się i uczyć.

W trakcie kursu dowiesz się, jak się zachować i czego unikać w przypadku zagrożenia. Przećwiczysz najskuteczniejsze kopnięcia i uderzenia. Zaczniesz wyrabiać w sobie odruchy obronne. Poprawisz wytrzymałość i refleks. Dowiesz się, jak kontrolować strach przed ewentualnym atakiem. Zyskasz więcej pewności siebie.

Najnowszy kurs samoobrony to wynik ponad czterech lat bajlowej pracy. W tym czasie uczestniczki  zajęć ćwiczyły z nami przez ponad 600 godzin!

To mieszanka ćwiczeń, praktycznej wiedzy i ruchowych zabaw. Żeby Twoje nowe umiejętności były trwałe, przygotowaliśmy treningi, mini wykłady, gry i zestaw filmików instruktażowych.

 

Dla kogo jest ten kurs?WP_20160419_20_16_51_Pro (2)

 • dla kobiet i dziewczyn, które chcą zadbać o swoje bezpieczeństwo i poczuć się pewnie,
 • dla osób, które chcą nauczyć się reagować na niebezpieczne sytuacje i wykorzystywać siłę przeciwnika w walce,
 • dla kobiet, które chcą wyrabiać w sobie dobre odruchy i nawyki,
 • dla dziewczyn, które chcą poprawić swoją kondycję, naładować się energią i rozruszać się.

 

Zobacz opinie uczestniczek poprzednich edycji:

Ania
Dziewczyny, nie krępujcie się. Wszystkie przychodzimy ma zajęcia samoobrony w tym samym celu - by czuć mniej lęku, a więcej siły. Wiedzieć, że nie jestem bezbronna to bezcenne.
Edyta
Kurs samoobrony oceniam bardzo dobrze. Dowiedziałam się wielu przydatnych rzeczy, prostych w wykonaniu a skutecznych. Profesjonalne podejście, bardzo dobra organizacja i swobodna atmosfera. Każdy ma prawo zawalczyć o swoje bezpieczeństwo. Polecam!
Basia
Polecam, kurs samoobrony to fajny sposób zarówno, żeby nauczyć się, jak zachować się w ciemnej uliczce, jak i żeby odstresować się po ciężkim dniu w pracy.
Kasia
Podstawowy kurs samoobrony to pierwszy i niezbędny krok każdej kobiety do zwiększenia poczucia swojego bezpieczeństwa. Ten kurs w Bajli to był mój super pomysł i polecam udział. Ilość powtórzeń pozwala na przyswojenie technik, do tego otwartość prowadzącego i praktyczne rady sprawiły, że czuję się pewniej.
Kinga
Kurs samoobrony super. Nie sądziłam, że zastosowanie kilku chwytów może "powalić" osobę na ziemię i nie trzeba być silną i mega dużą kobitką żeby to wykonać.
Verte
Ten kurs samoobrony spełnił wszelkie moje oczekiwania! Wiele się nauczyłam (choć mam nadzieję nigdy nie korzystać z tej "wiedzy") i poznałam świetnych ludzi!
Magda
Bardzo się cieszę, że trafiłam na ten kurs, polecam każdej kobiecie, która chce się nauczyć podstaw samoobrony. Przyjazna atmosfera, wysoki poziom merytoryczny i wiele przydatnych informacji. Podoba mi się, że nauczyłam się technik samoobrony i miałam możliwość ćwiczenia ich w parach. Myślę, że dzięki temu nie spanikowałabym tak od razu w sytuacji zagrożenia 🙂
Iza
Jestem zachwycona kursem samoobrony – spodziewałam się ciekawych zajęć, a było jeszcze lepiej niż myślałam. Naprawdę wiele się nauczyłam i na pewno będę kontynuować ten rodzaj aktywności. No a poza tym towarzystwo było naprawdę doborowe – i prowadzący i uczestniczki 🙂
Agata
Po pierwszej edycji kursu samoobrony nabrałam apetytu na kolejne. Zajęcia uczą jak nie wpadać w panikę w kryzysowej sytuacji, dodają pewności siebie, przy okazji są świetną formą spędzania wolnego czasu w gronie fajnych kobiet. Polecam!

Co dostajesz w ramach kursu?

 • 8 spotkań (90 minut każde) prowadzonych przez trenera samoobrony w Krakowie, łącznie 12 godzin,
 • dostęp do krótkich filmików instruktażowych z podsumowaniem zajęć,
 • dużą dawkę wiedzy na temat samoobrony, unikania i reagowania na niebezpieczne sytuacje,
 • całą masę ćwiczeń – poprawisz koordynację, zwinność i refleks, przy okazji porządnie się poruszasz!
 • indywidualne wskazówki instruktora – specjalnie dla Ciebie,
 • wsparcie grupy i prowadzącego,
 • elementy zabaw ruchowych 🙂

 

Program kursu:

W pierwszym tygodniu poznasz i przećwiczysz podstawowe uderzenia i kopnięcia. Zaczniemy od absolutnych podstaw. Dowiesz się, co to jest garda i jak ją prawidłowo trzymać. Nauczysz się kilku prostych technik obrony przed chwytami rąk. Przekonasz się, że masz w sobie dużo mocy, a sprytna i zdecydowana reakcja często działa lepiej niż fizyczna siła!

Każde zajęcia zaczynamy dokładną rozgrzewką i kończymy stretchingiem.

W trakcie trzech kolejnych spotkań nauczysz się poruszać w walce. Dowiesz się, co robić, kiedy już dojdzie do konfrontacji i przećwiczysz różne warianty z koleżankami z grupy. Poznasz podstawowe techniki obrony przed duszeniem. Przekonasz się, jak ważny jest refleks i poczujesz się silniejsza.

Każde zajęcia zaczynamy dokładną rozgrzewką i kończymy stretchingiem.

Dwa ostatnie spotkania poświęcimy na powtórzenie wszystkiego, czego nauczysz się w trakcie kursu. Będziesz miała czas, żeby jeszcze raz zapytać o to, co Cię zainteresowało, uzupełnić swoją wiedzę, utrwalić umiejętności i wyjaśnić wątpliwości.

Każde zajęcia zaczynamy dokładną rozgrzewką i kończymy stretchingiem.

 

Maciek BorzęckiKto prowadzi kurs?

Kurs przygotował i poprowadzi Maciek Borzęcki –  pozytywny człowiek i trener samoobrony z kilkunastoletnim doświadczeniem we wschodnich sztukach walki. Przeczytaj więcej o Maćku tutaj.

 

Jeszcze się wahasz? Zajrzyj tu.

 

Informacje organizacyjne:

KURS WTORKOWY

 • 23.01.2018, wtorek, godz. 18:15 – 19:45
 • 30.01.2018, wtorek, godz. 18:15 – 19:45
 • 6.02.2018, wtorek, godz. 18:15 – 19:45
 • 13.02.2018, wtorek, godz. 18:15 – 19:45
 • 20.02.2018, wtorek, godz. 18:15 – 19:45
 • 27.02.2018, wtorek, godz. 18:15 – 19:45
 • 6.03.2018, wtorek, godz. 18:15 – 19:45
 • 13.03.2018, wtorek, godz. 18:15 – 19:45

KURS CZWARTKOWY

 • 8.02.2018, czwartek, godz. 18:15 – 19:45
 • 15.02.2018, czwartek, godz. 18:15 – 19:45
 • 22.02.2018, czwartek, godz. 18:15 – 19:45
 • 1.03.2018, czwartek, godz. 18:15 – 19:45
 • 15.03.2018, czwartek, godz. 18:15 – 19:45
 • 22.03.2018, czwartek, godz. 18:15 – 19:45
 • 5.04.2018, czwartek, godz. 18:15 – 19:45
 • 12.04.2018, czwartek, godz. 18:15 – 19:45

W Krakowie, przy Józefińskiej 11 – tuż przy Kładce Bernatka. W sali warsztatowej Active Woman – do dyspozycji mamy oczywiście szatnię z szafkami, toalety z prysznicem.

Najbliższe przystanki MPK to Korona, Limanowskiego i Plac Bohaterów Getta.

Weź ze sobą strój sportowy i wodę do picia. Możesz ćwiczyć boso lub w sportowych butach zmiennych.

Jeśli masz problemy zdrowotne, skonsultuj się z lekarzem i dowiedz się, jakie ćwiczenia są dla Ciebie wskazane, a czego nie możesz robić. Koniecznie powiedz prowadzącemu o swoich dolegliwościach!

 

Kup bilet na kurs!

Cały kurs (8 spotkań i filmiki) kosztuje 375 zł.

Bilety  są teraz w promocyjnej cenie. Jeśli zdecydujesz się szybko, możesz wziąć w nim udział o 50 zł taniej. Kup bilet do 29 grudnia, a zapłacisz 325 zł.

Mamy tylko 10 miejsc!

Kup bilet na kurs!

Jeśli nie zdążysz kupić biletu, a bardzo chcesz wziąć udział  w kursie, napisz do mnie koniecznie! Pierwsza dowiesz się o kolejnej edycji.

 

Kurs jest objęty gwarancją!

Masz gwarancję zwrotu pieniędzy, jeśli po pierwszym spotkaniu uznasz, że to nie dla Ciebie. Przyjdź na pierwsze spotkanie i sprawdź, jak wygląda kurs. Możesz zgłosić rezygnację od razu po zajęciach albo mailem do końca pierwszego dnia kursu. Wtedy ja odeślę Ci przelew.

Po drugich i kolejnych zajęciach kursu nie ma już możliwości zwrotu pieniędzy.

Co z kartą Benefit Multisport?

Karta Benefit Multisport nie obejmuje tego kursu.

 

Masz pytania?

Napisz do mnie: kontakt@bajla.pl.