Warsztaty z rozwiązywania problemów

Warsztaty z rozwiązywania problemów

Żeby przetrwać, ludzie od zawsze musieli rozwiązywać najróżniejsze problemy. Wykorzystywali do tego dostępne właściwości środowiska, budowali odpowiednie narzędzia i zawierali sojusze z innymi ludźmi. W obecnych czasach charakter problemów jest jeszcze bardziej złożony, bo dotyczy delikatnych relacji z ludźmi, spraw zawodowych czy wreszcie pomysłu na życie. W tym celu angażujemy nasze mózgi i inne zasoby najlepiej, jak potrafimy, ale rezultat naszych wysiłków nie zawsze nas zadowala. Dlaczego tak się dzieje i co zrobić, aby rozwiązać dany problem?

Jeśli chcesz nauczyć się świadomie podchodzić do problemów, rozpoznawać ich przyczyny i aktywnie szukać rozwiązań, to te warsztaty są dla Ciebie! Analityczne podejście sprawdza się w przypadku problemów dotyczących pracy i spraw osobistych.

 

Dowiemy się jak podchodzić do problemów:

  • co się dzieje, kiedy dotyka nas sytuacja problemowa?
  • w jaki sposób znaleźć źródło problemu,
  • co należy zrobić, żeby znaleźć właściwe rozwiązanie problemu.

Zajmiemy się kolejnymi etapami radzenia sobie z problemem:

  1. Konstruktywna perspektywa wobec problemu.
  2. Analiza problemu i znalezienie jego źródła.
  3. Metody szukania rozwiązań.
  4. Określenie właściwego rozwiązania.

 

Rafał Kosiński – doktor astrofizyki, data manager w dużej międzynarodowej korporacji. Jego pasją jest poszukiwanie kreatywnych rozwiązań, badanie danych, rozwiazywanie zagadek, podróżowanie i poznawanie nowych ludzi. Wolny czas spędza aktywnie wędrując po górach, przemierzając kolejne kilometry na rowerze oraz podnosząc kolejne kilogramy na siłowni. Jest świetnym słuchaczem, lubi w życiu eksperymentować i czerpać od innych ludzi inspirację.

10 maja 2015 (niedziela), godz. 11:00 – 15:00

BAJLA, ul. Starowiślna 55/4, Kraków
57 zł