Ulga dla kręgosłupa w pracy biurowej. Warsztaty dla firm. Online lub stacjonarnie

Wyobraź sobie, że pracując przy laptopie czujesz się świetnie. Łatwo się koncentrujesz, działasz sprawnie i sypiesz fajnymi pomysłami jak z rękawa. Twoje mięśnie są rozluźnione, nie czujesz w nich żadnych napięć. Szyja i kark są zrelaksowane, barki łagodnie spływają w dół. Dolny odcinek kręgosłupa nie boli, a całe Twoje ciało jest przyjemnie rozciągnięte. Oddychasz głęboko.

 

Warsztaty to Twoja inwestycja w lepsze samopoczucie, efektywniejszą pracę i zdrowie. Wesprzemy Twój kręgosłup! Poznasz proste sposoby, szybkie ćwiczenia i sprytne wskazówki:

  • jak siedzieć wygodnie i zdrowo,
  • jak wykorzystywać krótkie, kilkuminutowe przerwy w pracy,
  • jak szybko rozluźniać spięte mięśnie,
  • jak zregenerować zmęczone oczy,
  • czy warto korzystać z drogich krzeseł biurowych, specjalnych klęczników i innych wynalazków

 

Szkolimy też online!

Proponujemy również warsztaty internetowe. To bardzo komfortowa forma pracy. Uczestnicy poznają proste ćwiczenia w domowym zaciszu. Uczą się, jak dbać o kręgosłup, zapobiegać bólom pleców, rozluźniać spięte mięśnie i relaksować oczy.
Wystarczy trochę wolnego miejsca, mata do ćwiczeń i krzesło.
Dbamy o zaangażowanie uczestniczek i uczestników we wspólne ćwiczenia. Prowadząca na bieżąco odpowiada na pytania, udziela informacji zwrotnej i indywidualnych wskazówek.

 

Czego się nauczysz?

Głębokie oddechy to nie tylko sposób na relaks. Oddech może również dodać energii, uwolnić od bólu głowy, a nawet wzmocnić brzuch. Nauczysz się, jak robić to dobrze!
Jak wygodnie siedzieć na krześle, nie wykrzywiając pleców? To niełatwe, zwłaszcza, jeśli trzeba siedzieć przez długie godziny, często w stresie. Omówimy najbardziej korzystne pozycje do siedzenia, ergonomię stanowiska pracy, a nawet stylizacje ubioru.

Przerwy w pracy to podstawa dobrego samopoczucia za biurkiem. Poznasz najskuteczniejsze ćwiczenia, które można dyskretnie wykonać nawet w ołówkowej spódnicy i szpilkach albo garniturze.

Wielu producentów oferuje interesujące przyrządy do siedzenia zamiast krzesła. Dowiesz się, czy warto z nich korzystać.

Możesz skutecznie rozluźnić mięśnie karku – nawet te mocno spięte i twarde jak kamień! Na warsztatach przećwiczysz najlepsze sposoby.

Oczy podczas pracy biurowej są narażone na wiele nieprzyjemności – ekran komputera, kurz, klimatyzacja, stres. Poznasz ćwiczenia i sprytne wskazówki, dzięki którym zachowasz świeżość spojrzenia.

 

Referencje i opinie:

Warsztaty były udane, pani trenerka profesjonalna, temat bardzo potrzebny – uczestniczyły panie wykonujące pracę biurową i w związku z tym odczuwające różne dolegliwości z tym związane.
Mocnym punktem było wykonywanie konkretnych ćwiczeń, przeciwdziałających powstawaniu dolegliwości kręgosłupa i nie tylko. Mamy nadzieję, że pomoże to pracownicom w kształtowaniu dobrych nawyków. Małgorzata Węcławek, Arcelor Mittal Warszawa

Poleciłabym ten kurs absolutnie każdemu, zdrowemu, choremu, ćwiczącemu i nie ćwiczącemu, jako coś co powinien wiedzieć, umieć i praktykować każdy człowiek, który chcę się czuć dobrze fizycznie i psychicznie. A przy okazji można poznać inspirujące, ciepłe i otwarte osoby, jakimi jesteście! Ten kurs powinien być obowiązkowy! Anna Sieprawska

Jestem baaaaaaaaaardzo zadowolona z kursu zdrowy kręgosłup. Stale o nim opowiadałam mężowi i znajomym zachęcając by też ze mną ćwiczyli. Mam takie uczucie, że wiem JAK teraz ćwiczyć – jaką zrobić rozgrzewkę, jak się rozciągać, a jak rozluźnić. Wiem nad czym ja muszę pracować. Gorąco polecam ten kurs!!!! Marta

Podobały mi się proste ćwiczenia przy stole, w pracy, resety i piłki do siedzenia. W ogóle tego nie znałam! Była super atmosfera, fajne prowadzenie, dużo śmiechu i relaksu, ale też wiedzy i ćwiczeń. Na koniec prezenty –  rewelacja! Maria Rauch

W kursie „Zdrowy kręgosłup” najbardziej podobały mi się porady dotyczące korekcji siedzenia, podnoszenia, czyli dziedziny codziennego życia. Filmiki bardzo przydatne, przypominają i utrwalają zdobytą wiedzę. Głos Justyny – mistrzyni relaksu ? Beata Krzywda

Podobały mi się ćwiczenia, czyli praktyka, konkursy i nagrody! Justyna to dynamiczna prowadząca. Ma ogromną wiedzę i chętnie się nią dzieli. Potrafi stworzyć bezpieczną i fajną atmosferę. Agnieszka Majewska

Ćwiczenia pokazywane na kursie „Zdrowy kręgosłup” można wykonywać samodzielnie w domu. Podobało mi się, że oprócz ćwiczeń było też dużo wyjaśnień jak ćwiczyć na co dzień i w trakcie zwykłych czynności. Podoba mi się, że dostaję filmiki, dzięki którym można przypomnieć sobie ćwiczenia. Uczestniczka

 

 

Kto prowadzi warsztaty?

Justyna Czudek – fizjoterapeutka, trenerka personalna, instruktorka pilates i fitness oraz masażystka. W pracy z klientami wykorzystuje kojące umysł i ciało techniki relaksacji. Jest zafascynowana prostotą i skutecznością metody Pilatesa, treningiem funkcjonalnym i japońskim masażem Shiatsu. Na swoich zajęciach Justyna kładzie ogromny nacisk na oddech i precyzyjne wykonywanie ćwiczeń – dzięki temu nie ma mowy o urazach i kontuzjach, a na efekty nie trzeba długo czekać.

Ciągle z ogromnym entuzjazmem uczy się nowych rzeczy. Żeby lepiej dbać o swoich klientów i klientki, uczestniczyła w licznych szkoleniach i konwencjach z zakresu szeroko rozumianego fitness, m. in. „Pilates” u Beaty Adamczyk i „Pilates Matwork” w szkole Open Mind. Skończyła kurs trenerki personalnej, kurs instruktorki nordic walking, kurs pilates tzw. „special population”, czyli pilates dla osób starszych i kobiet w ciąży, kurs instruktorki treningu funkcjonalnego oraz kursy i warsztaty masażu.

 

Informacje organizacyjne:

MIEJSCE: sala warsztatowa lub konferencyjna
CZAS TRWANIA WARSZTATÓW: 60 minut – 3 godziny (w zależności od potrzeb)
LICZBA UCZESTNIKÓW: stacjonarnie – maksymalnie 20 osób, online grupa może być większa

WYMAGANIA TECHNICZNE:

  • wolna przestrzeń odpowiednia do liczby uczestników,
  • krzesła,
  • projektor i ekran,
  • maty do ćwiczeń (możemy dostarczyć je na warsztaty).

 

Porozmawiajmy o szczegółach!

Anna Królikowska
tel. 534 583 153
e-mail: kontakt@bajla.pl