Samoobrona dla kobiet. Kurs od podstaw

Odkryj w sobie siłę i powiedz: Dziękuję, sama się obronię!

Wiesz, skąd bierze się Twoja moc? Z pewności i opanowania. Z szybkości i zdecydowanych reakcji. Z umiejętności wykorzystywania siły przeciwnika. Z dobrych odruchów.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i naucz się podstawowych technik samoobrony. Od samego początku, w damskim towarzystwie i w atmosferze akceptacji. Nie potrzebujesz dobrej kondycji ani żadnego doświadczenia w sztukach walki!

W trakcie kursu dowiesz się, jak się zachować i czego unikać w przypadku zagrożenia. Przećwiczysz najskuteczniejsze kopnięcia i uderzenia. Zaczniesz wyrabiać w sobie odruchy obronne. Poprawisz wytrzymałość i refleks. Dowiesz się, jak kontrolować strach przed ewentualnym atakiem. Zyskasz więcej pewności siebie.

Najnowszy kurs samoobrony dla początkujących to wynik ponad dziesięciu lat bajlowej pracy (działamy od 2011 roku!). W tym czasie zorganizowaliśmy ponad 80 edycji i ćwiczyło z nami ponad 900 osób!

To mieszanka ćwiczeń, praktycznej wiedzy i ruchowych zabaw. Żeby Twoje nowe umiejętności były trwałe, przygotowaliśmy treningi, mini wykłady, gry i zestaw filmików instruktażowych.
 

 Prezent! Zestaw FILMÓW z technikami samoobrony!

Dostaniesz dostęp do filmików z nagraniami technik, których uczymy na kursie. Możesz do nich wrócić w każdym momencie (pięć lat później też!), przypomnieć sobie, czego nauczyłaś się na kursie i poćwiczyć w domu. Dzięki temu nowo zdobyte umiejętności zachowasz na tak długo, jak zechcesz!

 

 

Dla kogo jest ten kurs?

 • dla kobiet i dziewczyn, które chcą zadbać o swoje bezpieczeństwo i poczuć się pewnie – bez względu na wiek i kondycję,
 • dla osób, które chcą nauczyć się reagować na niebezpieczne sytuacje i wykorzystywać siłę przeciwnika w walce,
 • dla kobiet, które chcą wyrabiać w sobie dobre odruchy i nawyki,
 • dla dziewczyn, które chcą poprawić swoją kondycję, naładować się energią i rozruszać się.

 

Zobacz opinie uczestniczek poprzednich edycji:

Kasia
Było super! Bez kokieterii, myślałam, że przyjdę, zobaczę i zrezygnuję po 1 zajęciach, tymczasem okazało się, że przyjście tutaj było świetną decyzją. Fajni ludzie, przemiła atmosfera i wspaniały instruktor 🙂  Jeżeli jakaś dziewczyna się jeszcze waha, niech koniecznie tu przyjdzie 🙂
Joanna Stankiewicz
Kurs oczywiście poleciłabym innym! Atmosfera super. Prowadzący cierpliwi, kompetentni i pomocni. Po pierwszych zajęciach już poczułam większą pewność w ciele i w głowie! Najbardziej podobała mi się mnogość różnych technik (w tak krótkim czasie trwania kursu!), indywidualne podejście do każdego, poprawa błędów, ćwiczenia tłumaczone w bardzo klarowny sposób.
Iza
Jestem zachwycona kursem samoobrony – spodziewałam się ciekawych zajęć, a było jeszcze lepiej niż myślałam. Naprawdę wiele się nauczyłam i na pewno będę kontynuować ten rodzaj aktywności. No a poza tym towarzystwo było naprawdę doborowe – i prowadzący i uczestniczki 🙂
Agata
Po pierwszej edycji kursu samoobrony nabrałam apetytu na kolejne. Zajęcia uczą jak nie wpadać w panikę w kryzysowej sytuacji, dodają pewności siebie, przy okazji są świetną formą spędzania wolnego czasu w gronie fajnych kobiet. Polecam!
Magda
Bardzo się cieszę, że trafiłam na ten kurs, polecam każdej kobiecie, która chce się nauczyć podstaw samoobrony. Przyjazna atmosfera, wysoki poziom merytoryczny i wiele przydatnych informacji. Podoba mi się, że nauczyłam się technik samoobrony i miałam możliwość ćwiczenia ich w parach. Myślę, że dzięki temu nie spanikowałabym tak od razu w sytuacji zagrożenia 🙂
Verte
Ten kurs samoobrony spełnił wszelkie moje oczekiwania! Wiele się nauczyłam (choć mam nadzieję nigdy nie korzystać z tej "wiedzy") i poznałam świetnych ludzi!
Kinga
Kurs samoobrony super. Nie sądziłam, że zastosowanie kilku chwytów może "powalić" osobę na ziemię i nie trzeba być silną i mega dużą kobitką żeby to wykonać.
Kasia
Kurs samoobrony to pierwszy i niezbędny krok każdej kobiety do zwiększenia poczucia swojego bezpieczeństwa. Ten kurs w Bajli to był mój super pomysł i polecam udział. Otwartość prowadzącego i praktyczne rady sprawiły, że czuję się pewniej.
Basia
Polecam, kurs samoobrony to fajny sposób zarówno, żeby nauczyć się, jak zachować się w ciemnej uliczce, jak i żeby odstresować się po ciężkim dniu w pracy.
Edyta
Kurs samoobrony oceniam bardzo dobrze. Dowiedziałam się wielu przydatnych rzeczy, prostych w wykonaniu a skutecznych. Profesjonalne podejście, bardzo dobra organizacja i swobodna atmosfera. Każdy ma prawo zawalczyć o swoje bezpieczeństwo. Polecam!
Ania
Dziewczyny, nie krępujcie się. Wszystkie przychodzimy ma zajęcia samoobrony w tym samym celu - by czuć mniej lęku, a więcej siły. Wiedzieć, że nie jestem bezbronna to bezcenne.

 

Co dostajesz w ramach kursu?

 • 8 godzinnych spotkań prowadzonych przez instruktorkę i instruktora samoobrony w Krakowie,
 • dostęp do krótkich filmów instruktażowych z podsumowaniem zajęć – możesz do nich wrócić w każdym momencie po zakończeniu kursu i ćwiczyć samodzielnie,
 • dużą dawkę wiedzy na temat samoobrony, unikania i reagowania na niebezpieczne sytuacje,
 • całą masę ćwiczeń – poprawisz koordynację, zwinność i refleks, przy okazji się poruszasz!
 • indywidualne wskazówki instruktorów – specjalnie dla Ciebie,
 • wsparcie grupy i prowadzących,
 • elementy zabaw ruchowych 🙂

 

Program kursu:

Poznasz i przećwiczysz podstawowe uderzenia i kopnięcia. Zaczniemy od absolutnych podstaw. Dowiesz się, co to jest garda i jak ją prawidłowo trzymać. Nauczysz się kilku prostych technik obrony przed chwytami rąk. Przekonasz się, że masz w sobie dużo mocy, a sprytna i zdecydowana reakcja często działa lepiej niż fizyczna siła!

Każde zajęcia zaczynamy dokładną rozgrzewką.

Nauczysz się poruszać w walce. Dowiesz się, co robić, kiedy już dojdzie do konfrontacji i przećwiczysz różne warianty z koleżankami z grupy. Poznasz podstawowe techniki obrony przed duszeniem. Przekonasz się, jak ważny jest refleks i poczujesz się silniejsza.

Każde zajęcia zaczynamy dokładną rozgrzewką.

Poświęcimy na powtórzenie wszystkiego, czego nauczysz się w trakcie mini kursu. Będziesz miała czas, żeby jeszcze raz zapytać o to, co Cię zainteresowało, uzupełnić swoją wiedzę, utrwalić umiejętności i wyjaśnić wątpliwości.

Każde zajęcia zaczynamy dokładną rozgrzewką.

 

Kto prowadzi kurs?

Maciek Borzęcki – jego siła to spokój, opanowanie, pozytywne nastawienie i szerokie doświadczenie we wschodnich sztukach walki. Maciek jest zafascynowany wschodnimi sztukami walki. Zaczął trenować  Ju Jitsu w wieku 13 lat. Od tego czasu ciągle się rozwija. Zdobył uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej ze specjalizacją z samoobrony i stopień mistrzowski japońskiej sztuki walki Aiki Ju Jitsu.

Zuza Peciak – jej siła to pozytywne nastawienie do wyzwań! Trenuje Ju Jitsu od 2010 roku, osiągnęła stopień 3 kyu ju-jitsu i zdobyła uprawnienia instruktorki rekreacji ruchowej ze specjalizacją z samoobrony. Nieustannie się szkoli i bierze udział w seminariach z innych sztuk walki m.in.: judo, aiki-jutsu i yawara jutsu. Poza sportem lubi jeszcze dobrą muzykę i uwielbia zwierzęta!

 

KURS SAMOOBRONY – informacje organizacyjne :

KURS WAKACYJNY 8 GODZIN
(6 spotkań po 80 minut – wtorki i środy o 18:10):

[Dużo powtarzamy, żeby szybkie reakcje i techniki samoobrony zaczęły wchodzić nam w nawyk.]  

 • 9 lipca 2024 wtorek, godz. 18:10 – 19:30
 • 10 lipca środa, godz. 18:10 – 19:30
 • 16 lipca wtorek, godz. 18:10 – 19:30
 • 17 lipca środa, godz. 18:10 – 19:30
 • 23 lipca wtorek, godz. 18:10 – 19:30
 • 24 lipca środa, godz. 18:10 – 19:30

MINI KURS WEEKENDOWY 4,5 GODZINY
(3 spotkania po 90 minut):

[Dobry początek dla osób, które mają mniej czasu.]  

 • 12 lipca 2024 PIĄTEK, godz. 19:00 – 20:30
 • 13 lipca SOBOTA, godz. 10:00 – 11:30
 • 14 lipca NIEDZIELA, godz. 10:00 – 11:30

Kraków, ul. Długa 82/6 Szkoła KMiTa Swing

Najbliższy przystanek MPK to Nowy Kleparz.

Weź ze sobą strój sportowy i wodę do picia. Możesz ćwiczyć boso, w antypoślizgowych skarpetkach lub sportowych butach zmiennych.

Jeśli masz problemy zdrowotne, skonsultuj się z lekarzem i dowiedz się, jakie ćwiczenia są dla Ciebie wskazane, a czego nie możesz robić. Koniecznie powiedz prowadzącemu o swoich dolegliwościach!

Kup bilet na kurs!

Cały WAKACYJNY KURS SAMOBRONY (8 godzin zajęć i filmy) kosztuje 465 zł.

Dołącz wcześniej – kup bilet do 1 lipca 2024, a zaoszczędzisz 60 zł! Skorzystaj z promocyjnej ceny: 405 złotych.

WAKACYJNY KURS 8 GODZIN – KUP BILET  
 
 
 

WEEKENDOWY MINI KURS SAMOBRONY (4,5 godziny zajęć i filmy) kosztuje 365 zł.

Dołącz wcześniej – kup bilet do 1 lipca 2024, a zaoszczędzisz 60 zł! Skorzystaj z promocyjnej ceny: 305 złotych.

WEEKENDOWY KURS 4,5 GODZINY – KUP BILET  
 
Mamy tylko 12 miejsc w każdej grupie!
 

Jeśli nie zdążysz kupić biletu, a bardzo chcesz wziąć udział w kursie, napisz do mnie koniecznie! Pierwsza dowiesz się o kolejnej edycji.
 

Kurs jest objęty gwarancją!

Masz gwarancję zwrotu pieniędzy, jeśli po pierwszym spotkaniu uznasz, że to nie dla Ciebie. Przyjdź na pierwsze zajęcia, weź w nich aktywnie udział i sprawdź, jak wygląda kurs. Jeśli zechcesz, możesz zgłosić rezygnację osobiście od razu po zajęciach albo mailem do końca pierwszego dnia kursu. Wtedy odeślemy Ci przelewem całą kwotę.

Jeśli nie weźmiesz udziału w pierwszych zajęciach kursu, nie przysługuje Ci zwrot pieniędzy za bilet. Po drugich i kolejnych zajęciach kursu też nie ma już możliwości zwrotu pieniędzy.

 

Co z kartą Benefit Multisport?

Karta Benefit Multisport nie obejmuje tego kursu.
 

Masz pytania?

Napisz do mnie: kontakt@bajla.pl.

9 komentarzy for “Samoobrona dla kobiet. Kurs od podstaw”

Ein

says:

Czy w tym roku kurs samoobrony też ruszy?

bajla

says:

Oczywiście, że tak! W ciągu najbliższego tygodnia podamy wszystkie szczegóły. Zapraszamy serdecznie 🙂

bajla

says:

Dzień dobry 🙂 Niestety nie, najbliższa edycja kursu zaczyna się 4 lipca, kolejną planujemy dopiero na wrzesień. W sierpniu mamy przerwę wakacyjną. Zapraszam serdecznie – jeśli nie teraz, to może w przyszłości uda nam się zgrać terminy! Ania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *