Zdrowy Kręgosłup. Szkolenie stacjonarne lub program online

zdrowy kręgosłup 4

Szkolenie „Zdrowy Kręgosłup” to dużo więcej, niż ćwiczenia Pilatesa raz w tygodniu. To najlepsze, co możesz zrobić dla swoich współpracowników!

Kurs to wynik ponad trzech lat bajlowej pracy. W tym czasie uczestniczki i uczestnicy zajęć ćwiczyli z nami przez ponad 300 godzin!

Uczestnicy nauczą się zapobiegać bólom kręgosłupa i poprawią swoje samopoczucie! Poznają moc stretchingu i alternatywy dla siedzenia na krześle. Praca przy komputerze nie będzie im straszna! Będą wykonywać codzienne czynności tak, żeby ich kręgosłupy były zdrowe.

Kurs „Zdrowy Kręgosłup” to mieszanka wiedzy, ćwiczeń, relaksacji i gier w atmosferze zabawy. Żeby samopoczucie  uczestników poprawiło się na stałe, przygotowałyśmy treningi, interaktywne gry, mini wykłady i zestaw filmików instruktażowych.

 

Jak ten kurs przyczyni się do poprawy jakości życia pracowników?

 • da im umiejętności i wiedzę – tak, żeby mogli zadbać o zdrowie i poczuć się lepiej!
 • pozwoli im zapobiegać schorzeniom kręgosłupa albo zniwelować łagodne problemy z kręgosłupem
 • sprawi, że praca przy komputerze i długotrwałe siedzenie nie będzie tak uciążliwe dla kręgosłupa
 • uczestnicy nauczą się wykonywać codzienne czynności (np. siedzenie, podnoszenie ciężkich przedmiotów) w sposób bezpieczny dla kręgosłupa
 • dowiedzą się, jak efektywnie wykorzystywać nawet kilkuminutowe przerwy w pracy, żeby zadbać o lepsze samopoczucie i koncentrację!

 

Sprawdź nasz program online!

Przygotowałyśmy również internetowy program przewidziany na 4 tygodnie. Składa się z:

 • 4 praktycznych warsztatów online na żywo,
 • 4 lekcji online w formie filmików (ok. 10 minut każdy) i krótkich tekstów – do ćwiczenia samodzielnie wtedy, kiedy zechcesz, bez długiego przesiadywania przy komputerze. Po to, żeby ćwiczyć, a nie rozsiadać się w fotelu!

Uczestnicy w domowym zaciszu nauczą się:

 • jak uniknąć bólu kręgosłupa mimo siedzącej pracy przy komputerze,
 • jak poprawić swoją postawę i zadbać o kręgosłup w pracy,
 • jak podnieść świadomość ciała i nauczyć się odczytywać sygnały, które nam wysyła,
 • jak zorganizować sobie miejsce pracy, żeby zapobiegać przeciążeniom kręgosłupa,
 • odciążyć mięśnie szyi i pleców w trakcie pracy przy komputerze i korzystania ze smartfona,
 • rozluźniać spięte od pracy i stresu mięśnie,
 • naturalnie zapobiegać bólom głowy,
 • relaksować zmęczone oczy.
 

Opinie uczestników warsztatów i szkoleń ZDROWY KRĘGOSŁUP:

Poleciłabym ten kurs absolutnie każdemu, zdrowemu, choremu, ćwiczącemu i nie ćwiczącemu, jako coś co powinien wiedzieć, umieć i praktykować każdy człowiek, który chcę się czuć dobrze fizycznie i psychicznie. A przy okazji można poznać inspirujące, ciepłe i otwarte osoby, jakimi jesteście! Ten kurs powinien być obowiązkowy! Anna Sieprawska

Jestem baaaaaaaaaardzo zadowolona z kursu zdrowy kręgosłup. Stale o nim opowiadałam mężowi i znajomym zachęcając by też ze mną ćwiczyli. Mam takie uczucie, że wiem JAK teraz ćwiczyć – jaką zrobić rozgrzewkę, jak się rozciągać, a jak rozluźnić. Wiem nad czym ja muszę pracować. Gorąco polecam ten kurs!!!! Marta

Podobały mi się proste ćwiczenia przy stole, w pracy, resety i piłki do siedzenia. W ogóle tego nie znałam! Była super atmosfera, fajne prowadzenie, dużo śmiechu i relaksu, ale też wiedzy i ćwiczeń. Na koniec prezenty –  rewelacja! Maria Rauch

W kursie „Zdrowy kręgosłup” najbardziej podobały mi się porady dotyczące korekcji siedzenia, podnoszenia, czyli dziedziny codziennego życia. Filmiki bardzo przydatne, przypominają i utrwalają zdobytą wiedzę. Głos Justyny – mistrzyni relaksu ? Beata Krzywda

Podobały mi się ćwiczenia, czyli praktyka, konkursy i nagrody! Justyna to dynamiczna prowadząca. Ma ogromną wiedzę i chętnie się nią dzieli. Potrafi stworzyć bezpieczną i fajną atmosferę. Agnieszka Majewska

Ćwiczenia pokazywane na kursie „Zdrowy kręgosłup” można wykonywać samodzielnie w domu. Podobało mi się, że oprócz ćwiczeń było też dużo wyjaśnień jak ćwiczyć na co dzień i w trakcie zwykłych czynności. Podoba mi się, że dostaję filmiki, dzięki którym można przypomnieć sobie ćwiczenia. Uczestniczka

 

Program kursu:

Uczestnicy poznają ćwiczenia rozciągające, które korzystnie wpłyną na ustawienie miednicy i funkcję kręgosłupa. Nauczą się zapobiegać bólom kręgosłupa, dbać o elastyczność mięśni i optymalny zakres ruchu. Doświadczą relaksacji z wizualizacją. Dowiedzą się, jak często i jak długo się rozciągać.

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE: stretching od stóp do głów ze szczególnym uwzględnieniem indywidualnych potrzeb kręgosłupa.

Jak optymalnie wykorzystać pięć minut przerwy podczas pracy siedzącej? Uczestnicy dowiedzą się, jaki wpływ na funkcjonowanie ich układu ruchu ma siedzenie przy komputerze. Nauczą się zapobiegać problemom z kręgosłupem dzięki oddechowi, rozluźnianiu i rozciąganiu mięśni i krótkim ćwiczeniom w przerwie.

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE: wzmacnianie mięśni pleców i brzucha z użyciem taśm elastycznych (pilates).

Uczestnicy dowiedzą się, dlaczego siedzenie na krześle nie jest korzystne dla zdrowia i jakie są alternatywy. Okazuje się, że krzesło biurowe jest przyczyną większości schorzeń kręgosłupa i stawów kończyn dolnych. Co zrobić, żeby nie spędzać godzin na krześle, fotelu czy sofie (nawet jeśli masz siedzący tryb pracy)?

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE: „Resety” według koncepcji Original Strength – ruchy głową, przetaczanie, kołysanie, raczkowanie, koordynacja skrzyżna, oddech brzuszny.

Uczestnicy nauczą się podnosić, przenosić, sięgać i odkładać ciężkie przedmioty bez uszczerbku na zdrowiu. Co robić nosząc ciężkie zakupy, wkładając walizkę na półkę w pociągu albo wyjmując dziecko z wanienki? Żeby nie zaszkodzić sobie w takich sytuacjach, dowiedzą się, jak technicznie się do tego zabrać.

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE: trening funkcjonalny – przysiad sumo, martwy ciąg, głęboki przysiad. Odpowiednio zastosowane korekcje funkcjonalne.

Podsumujemy cały kurs. Uczestnicy usystematyzują swoją wiedzę, dostaną odpowiedzi na pytania i wskazówki na przyszłość.

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE: trening obwodowy – podstawowe ćwiczenia na wszystkie grupy mięśni, bezpieczne dla kręgosłupa, pozwalające zarówno wzmocnić mięśnie, jak i wyrzeźbić sylwetkę. Rozluźnianie i relaksacja.

 

zdrowy kręgosłupCo uczestnicy dostaną w ramach szkolenia?

 • 5 bloków szkoleniowych (90 minut każdy) prowadzonych przez fizjoterapeutkę i trenerkę personalną
 • dostęp do krótkich filmików instruktażowych z podsumowaniem zajęć
 • dużą dawkę wiedzy na temat zdrowia kręgosłupa i zapobiegania schorzeniom
 • całą masę ćwiczeń – tak, podczas kursu ćwiczymy, ruszamy się i dbamy o nasze kręgosłupy! Nie będziemy siedzieć na krzesłach.
 • umiejętności do wykorzystania w trakcie codziennych czynności, własnych treningów i relaksującego rozciągania
 • wskazówki i indywidualne porady
 • wsparcie grupy i prowadzącej
 • drobną niespodziankę na koniec
 • gry i zabawy, które pomogą pozytywnie podejść do ćwiczeń 🙂

 

Kto prowadzi kurs?

Kurs „Zdrowy kręgosłup” przygotowała i poprowadzi Justyna Czudek. Justyna jest fizjoterapeutką, trenerką personalną i ciepłą, uśmiechniętą osobą. Ruch jest jej ogromną pasją! Przeczytaj więcej o Justynie tutaj.
 

Szczegóły organizacyjne:

7,5 godziny – najlepiej w formie pięciu spotkań po 90 minut

 • sala warsztatowa lub konferencyjna (z wolną przestrzenią, bez stołów)
 • maty i taśmy do ćwiczeń – możemy zapewnić
 • sprzęt grający do odtwarzania muzyki
W jednej grupie może być maksymalnie 15 uczestników. Możemy zorganizować kilka grup szkoleniowych.
 

Dodatkowe, opcjonalne elementy szkolenia:

 • seria masaży karku dla uczestników
 • warsztaty masażu karku do domowego lub biurowego użytku
 • warsztaty relaksacyjne
 • przygotowanie raportu dotyczącego zmian w przestrzeni biurowej i rekomendacji dobrych nawyków – w celu poprawy samopoczucia pracowników

 

Porozmawiajmy o szczegółach!

Anna Królikowska

tel. 534 583 153

e-mail: kontakt@bajla.pl