Zdrowy kręgosłup. Kurs w Krakowie

zdrowy kręgosłup

Kurs „Zdrowy Kręgosłup” to dużo więcej, niż ćwiczenia Pilatesa raz w tygodniu. To najlepsze, co możesz dla siebie zrobić!

 

Szkolenie to wynik trzech lat bajlowej pracy. W tym czasie uczestniczki i uczestnicy zajęć ćwiczyli z nami przez ponad 300 godzin!

Zadbasz o zdrowie swojego kręgosłupa! Nauczysz się zapobiegać bólom kręgosłupa i poczujesz się lepiej już po pięciu spotkaniach! Poznasz moc stretchingu i alternatywy dla siedzenia na krześle. Naprawisz swoją relację z komputerem. Będziesz wykonywać codzienne czynności tak, żeby Twój kręgosłup był szczęśliwy!

Kurs „Zdrowy Kręgosłup” to mieszanka wiedzy, ćwiczeń, relaksacji i gier w atmosferze zabawy. Żeby Twoje samopoczucie poprawiło się na stałe, przygotowałyśmy treningi, interaktywne gry, mini wykłady i zestaw filmików instruktażowych.

 

Dla kogo jest ten kurs?

 • dla osób, które chcą poprawić jakość swojego życia, zadbać o zdrowie i poczuć się lepiej!
 • dla osób, które chcą zapobiegać schorzeniom kręgosłupa albo mają łagodne problemy z kręgosłupem
 • dla osób, które pracują przy komputerze i dużo czasu spędzają siedząc

 

Opinie uczestników:

 		
Ania Sieprawska
Poleciłabym ten kurs absolutnie każdemu, zdrowemu, choremu, ćwiczącemu i nie ćwiczącemu, jako coś co powinien wiedzieć, umieć i praktykować każdy człowiek, który chcę się czuć dobrze fizycznie i psychicznie. A przy okazji można poznać inspirujące, ciepłe i otwarte osoby, jakimi jesteście ???? Ten kurs powinien być obowiązkowy! ????
Marta
Jestem baaaaaaaaaardzo zadowolona z kursu zdrowy kręgosłup. Stale o nim opowiadałam mężowi i znajomym zachęcając by też ze mną ćwiczyli. Mam takie uczucie, że wiem JAK teraz ćwiczyć - jaką zrobić rozgrzewkę, jak się rozciągać, a jak rozluźnić. Wiem nad czym ja muszę pracować. (...) Gorąco polecam ten kurs!!!!
Maria Rauch
Podobały mi się proste ćwiczenia przy stole, w pracy, resety i piłki do siedzenia. W ogóle tego nie znałam! Była super atmosfera, fajne prowadzenie, dużo śmiechu i relaksu, ale też wiedzy i ćwiczeń. Na koniec prezenty –  rewelacja!
Agnieszka Majewska
Podobały mi się ćwiczenia, czyli praktyka, konkursy i nagrody! Justyna to dynamiczna prowadząca. Ma ogromną wiedzę i chętnie się nią dzieli. Potrafi stworzyć bezpieczną i fajną atmosferę.
Beata
W kursie "Zdrowy kręgosłup" najbardziej podobały mi się porady dotyczące korekcji siedzenia, podnoszenia, czyli dziedziny codziennego życia. Filmiki bardzo przydatne, przypominają i utrwalają zdobytą wiedzę. Głos Justyny - mistrzyni relaksu :)
Anonim
Ćwiczenia pokazywane na kursie "Zdrowy kręgosłup" można wykonywać samodzielnie w domu. Podobało mi się, że oprócz ćwiczeń było też dużo wyjaśnień jak ćwiczyć na co dzień i w trakcie zwykłych czynności. Podoba mi się, że dostaję filmiki, dzięki którym można przypomnieć sobie ćwiczenia.

 

Program kursu:

Poznasz ćwiczenia rozciągające, które korzystnie wpłyną na ustawienie miednicy i funkcję kręgosłupa. Nauczysz się zapobiegać bólom kręgosłupa, dbać o elastyczność mięśni i optymalny zakres ruchu. Doświadczysz relaksacji z wizualizacją. Dowiesz się, jak często i jak długo często się rozciągać.

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE: stretching od stóp do głów ze szczególnym uwzględnieniem indywidualnych potrzeb kręgosłupa.

Jak optymalnie wykorzystać pięć minut przerwy podczas pracy siedzącej? Dowiesz się, jaki wpływ na funkcjonowanie Twojego układu ruchu ma siedzenie przy komputerze. Nauczysz się zapobiegać problemom z kręgosłupem dzięki oddechowi, rozluźnianiu i rozciąganiu mięśni i krótkim ćwiczeniom w przerwie.

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE: wzmacnianie mm pleców i brzucha z użyciem taśm elastycznych (pilates).

Dowiesz się, dlaczego siedzenie na krześle nie jest korzystne dla zdrowia i jakie są alternatywy. Okazuje się, że krzesło biurowe jest przyczyną większości schorzeń kręgosłupa i stawów kończyn dolnych. Co zrobić, żeby nie spędzać godzin na krześle, fotelu czy sofie (nawet jeśli masz siedzący tryb pracy)?

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE: „Resety” według koncepcji Original Strength – ruchy głową, przetaczanie, kołysanie, raczkowanie, koordynacja skrzyżna, oddech brzuszny.

Nauczysz się podnosić, przenosić, sięgać i odkładać ciężkie przedmioty bez uszczerbku na zdrowiu. Co robić nosząc ciężkie zakupy, wkładając walizkę na półkę albo wyjmując dziecko z wanienki, w pociągu? Żeby nie zaszkodzić sobie w takich sytuacjach, dowiesz się, jak technicznie się do tego zabrać.

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE: trening funkcjonalny – przysiad sumo, martwy ciąg, głęboki przysiad. Odpowiednio zastosowane korekcje funkcjonalne.

Podsumujemy cały kurs. Usystematyzujesz swoją wiedzę, dostaniesz odpowiedzi na pytania i wskazówki na przyszłość.

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE: trening obwodowy – podstawowe ćwiczenia na wszystkie grupy mięśni, bezpieczne dla kręgosłupa, pozwalające zarówno wzmocnić mięśnie, jak i wyrzeźbić sylwetkę.

 

zdrowy kręgosłupCo dostajesz w ramach kursu?

 • 5 spotkań (90 minut każde) prowadzonych przez fizjoterapeutkę i trenerkę personalną w Krakowie
 • dostęp do krótkich filmików instruktażowych z podsumowaniem każdych zajęć
 • dużą dawkę wiedzy na temat zdrowia kręgosłupa i zapobiegania schorzeniom
 • całą masę ćwiczeń – tak, podczas kursu ćwiczymy, ruszamy się i dbamy o nasze kręgosłupy! Nie będziemy siedzieć na krzesłach.
 • umiejętności, które wykorzystasz w trakcie codziennych czynności, własnych treningów i relaksującego rozciągania
 • wskazówki i porady specjalnie dla Ciebie i Twojego kręgosłupa
 • wsparcie grupy i prowadzącej!
 • drobną niespodziankę na koniec
 • gry i zabawy, które pomogą Ci pozytywnie podejść do ćwiczeń 🙂

 

Kto prowadzi kurs?

Kurs „Zdrowy kręgosłup” przygotowała i poprowadzi Justyna Czudek. Justyna jest fizjoterapeutką, trenerką personalną i ciepłą, uśmiechniętą osobą. Ruch jest jej ogromną pasją! Przeczytaj więcej o Justynie tutaj.

 

 • 18 listopada 2015 (środa), godz. 19:00 – 20:30
 • 25 listopada (środa), godz. 19:00 – 20:30
 • 2 grudnia (środa), godz. 19:00 – 20:30
 • 9 grudnia (środa), godz. 19:00 – 20:30
 • 16 grudnia (środa), godz. 19:00 – 20:30

To ostatni kurs w tym roku! Następny dopiero w kwietniu 2016!

W krakowskim Teatrze Variete, przy Grzegórzeckiej 71. W sali warsztatowej z lustrami, z klimatyzacją, garderobą, toaletami i prysznicem.

Weź ze sobą strój sportowy i skarpetki. Buty nie będą potrzebne. Jeśli chcesz, możesz zabrać coś do notowania.

Jeśli masz problemy z kręgosłupem, skonsultuj się z lekarzem i dowiedz się, jakie ćwiczenia są dla Ciebie wskazane, a czego nie możesz robić. Koniecznie powiedz prowadzącej o swoich problemach zdrowotnych!

 

Ile kosztuje kurs i kiedy możesz go kupić?

Cały kurs (5 spotkań i filmiki instruktażowe) kosztuje 350 zł. Bajlowej Poczcie znajdziesz kupon rabatowy, który obniży cenę o 50 zł.

Kup bilet tutaj! 

Sprzedaż przedłużona do 17 listopada! 17.11.2015 o 23:55 zamykamy możliwość zakupu biletów. Chyba, że wolne miejsca skończą się wcześniej!

Zostały tylko 4 miejsca!

zdrowy kręgosłup ćwiczenieJeśli nie zdążysz kupić biletu, a bardzo chcesz wziąć udział  w kursie, napisz do mnie koniecznie! Pierwsza/ pierwszy dowiesz się o kolejnej edycji.

 

Co z kartą Benefit Multisport?

Karta Benefit Multisport nie obejmuje tego kursu.

 

Masz pytania?

Napisz do mnie: kontakt@bajla.pl.

 

2 komentarze for “Zdrowy kręgosłup. Kurs w Krakowie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *