Oddychaj! Zdrowy kręgosłup w pracy

Oddychanie, stres i kręgosłup, tropikalny wodospad. Co mają wspólnego?

Zobacz, co mówi na ten temat Justyna Czudek – bajlowa trenerka i fizjoterapeutka. To Justyna właśnie przygotowała merytorycznie internetowy kurs ZDROWY KRĘGOSŁUP!

Dużo czasu spędzasz siedząc przy komputerze? Dajesz się porwać codziennym zmartwieniom? Jeśli tak, to prawdopodobnie masz sporo stresu. Mięśnie Twojego karku są nadmierne napięte, głowa chowa się między ramiona, a barki wznoszą się przy każdym wdechu.

Na szczęście jest na to sposób – bardzo prosty! Spróbuj oddychania torem brzusznym! Napełnij brzuch powietrzem. Wpuść je w każdy zakamarek, nabierz powietrza nawet do boków tułowia!

Tym sposobem uruchomisz wszystkie stawy w obrębie klatki piersiowej. Pozwolisz przeponie pracować w pełnym zakresie ruchu, pobudzisz do pracy mięśnie odpowiedzialne za stabilizację i zapewnisz sobie dodatkową porcję tlenu.

Spróbuj wyrobić w sobie nawyk takiego oddychania. Przez co najmniej 21 dni pamiętaj o tym za każdym razem, kiedy spojrzysz w lustro. Zawsze, kiedy zobaczysz swoje odbicie, zrób przynajmniej trzy głębokie oddechy do brzucha.

To genialny i prosty sposób na radzenie sobie ze stresem i bólami kręgosłupa. Więcej sposobów, pomysłów i inspiracji oczywiście na kursie ZDROWY KRĘGOSŁUP!

To co? Podejmujesz wyzwanie uważnego i głębokiego oddychania?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *