Tanie gadżety, dzięki którym zadbasz o zdrowy kręgosłup

3 gadżety zdrowy kręgosłup

 

Twój kręgosłup nie potrzebuje specjalistycznych sprzętów, drogich przyrządów, ani niczego, co wygląda, jak narzędzia tortur 😉 Możesz zadbać o niego prosto, tanio i używając tego, co pewnie masz już w domu!

 

Mała piłka gimnastyczna

Wiesz, że w internetowych sklepach sportowych znajdziesz taką miękką piłkę o średnicy ok. 25 cm w cenie nawet kilkunastu złotych? A jej wpływ na Twój kręgosłup – bezcenny!

Co możesz zrobić z piłką:

  • położyć piłkę na siedzisku krzesła i usiąść na niej – to ten sam efekt, co przy siedzeniu na dużej piłce. Ty balansujesz na piłce, Twoje mięśnie ćwiczą utrzymując równowagę, a kręgosłup jest odciążony.
  • położyć się na plecach na macie do ćwiczeń/ podłodze i podłożyć sobie piłkę pod łopatki. Możesz przy tym delikatnie kołysać się na boki  – to przyjemnie rozluźniający masaż i jednocześnie ćwiczenie otwierające klatkę piersiową.

 

Kij od mopa

Tak! Najprostszy kij od mopa lub miotły może genialnie zastąpić laskę gimnastyczną w prostych ćwiczeniach. Kiedy długo siedzisz przy biurku, klatka piersiowa zapada się, a Ty się garbisz. Nie musisz tego dłużej robić! Mamy dla Ciebie super proste ćwiczenia, które pozwolą oderwać się na chwilę od pracy i otworzyć klatkę piersiową: zobacz infografikę!

 

Mały stolik z Ikei

Zastanawiasz się, jaki związek ma zwykły, niski stolik (w cenie ok. 30 zł) z dbaniem o kręgosłup? Możesz przy nim pracować i korzystać z komputera. Zamiast siedzieć przy biurku na krześle, przenieś się czasami na podłogę. Zmieniaj pozycję, wierć się. Laptopa postaw na stoliku.
Justyna (bajlowa trenerka od zdrowego kręgosłupa) poleca siad klęczny, głęboki przysiad, siedzenie na poduszkach ze zgiętymi lub wyprostowanymi nogami. Wybierz kilka najwygodniejszych dla Ciebie pozycji i spędzaj w nich na początek po kilka minut dziennie. W ten sposób stopniowo wzmocnisz mięśnie tułowia, a Twój kręgosłup stanie się zdrowszy.
 

Jakie gadżety możesz dopisać do naszej listy? Używasz któregoś z wymienionych? Daj znać w komentarzu!

Zamów warsztaty „Ulga dla kręgosłupa” dla swojej firmy! Sprawdź szczegóły tutaj.

 

Justyna Czudek

Wpis powstał na podstawie wskazówek Justyny Czudek – bajlowej trenerki zdrowego kręgosłupa i relaksacji, masażystki, trenerki personalnej, instruktorki pilates i fitness, fizjoterapeutki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *