Na jednej nodze w pracy! Pomóż kręgosłupowi w 5 minut.

na jednej nodze

Pięć minut to dużo czy mało? Twój kręgosłup będzie Ci wdzięczny nawet za odrobinę ruchu między mailem do klienta a telefonem do księgowej.

Jeśli uda Ci się oderwać od pracy przy komputerze nawet na pięć minut, możesz wykorzystać je na proste i niezwykle skuteczne ćwiczenia.

Pierwsze z nich nie tylko odciąży kręgosłup, ale też doda Ci pewności siebie. Stań w rozkroku na szerokość bioder, ręce opuść wzdłuż ciała. Wciśnij stopy w ziemię tak, że nawet huragan nie zdołałby Cię przewrócić. Czubek głowy wyciągaj w górę. Staraj się urosnąć o kilka centymetrów. Weź głęboki wdech, a z wydechem opuść barki w dół od uszu. Oddychaj spokojnie. Poczuj, że ciężar Twojego ciała rozkłada się równomiernie na obie stopy. Nogi są silne, a przestrzenie między kręgami powiększają się.

Praca siedząca może prowadzić do zmian przeciążeniowych w szyjnym odcinku kręgosłupa i przykurczy mięśni piersiowych. Łatwo temu zapobiec, wykorzystując przerwy w pracy. Stojąc jak w ćwiczeniu opisanym powyżej i podnieś ręce na boki tak, żeby razem z tułowiem tworzyły kształt litery T. Skieruj wnętrza dłoni ku górze. Wydłuż szyję (upewnij się, że głowa nie jest pochylona do przodu) i ściągnij łopatki. Sięgaj rękami jak najdalej na boki i lekko w tył, utrzymując barki nisko. Wytrzymaj kilka oddechów.

Możesz jeszcze skuteczniej wzmacniać całe ciało, jeśli powyższe ćwiczenia potrafisz wykonać stojąc na jednej nodze. Jeśli tak, spróbuj do tego zamknąć oczy!

Jak myślisz? Uda Ci się wcisnąć taką kilkuminutową gimnastykę w napięty plan dnia? Napisz w komentarzu, jakie ćwiczenia najbardziej pomagają Twojemu kręgosłupowi w pracy.

Ćwiczenia zaproponowała oczywiście Justyna Czudek, która prowadzi kursy ZDROWY KRĘGOSŁUP. Poznaj Justynę.

Chcesz nauczyć się kompleksowo dbać o swój kręgosłup? Sprawdź bajlowy kurs ZDROWY KRĘGOSŁUP!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *