Warsztaty i szkolenia ONLINE dla firm – 5 fajnych propozycji

warsztaty i szkolenia online
 
Twój zespół pracuje zdalnie? Chcesz zapewnić współpracownikom integrację na odległość i rozwijającą rozrywkę? Pragniesz ułatwić im dostosowanie się do zmienionych warunków pracy i choć w części zrekompensować codzienne spotkania przy kawie?

Zorganizujmy razem warsztaty online w Twojej firmie, a chętni wezmą w nich udział tam, gdzie pracują – w domu lub w biurach oddalonych od siebie. Podnieś motywację i pozytywne nastawienie współpracowników w pracy zdalnej.

Razem z bajlową drużyną specjalistek i specjalistów od 2012 roku prowadzimy szkolenia, kursy i warsztaty. Organizujemy je dla firm, uczelni, instytucji, organizacji pozarządowych i prywatnych uczestników. Nasze trenerki i instruktorzy szkolili dla Cisco, Alior Banku, Małopolskiego Instytutu Kultury, State Street, Arcelor Mittal, Małopolskich Dworców Autobusowych i wielu innych firm.

Oto nasze pomysły na warsztaty i szkolenia online:

 

1. Ulga dla kręgosłupa – warsztaty lub program online

Niezależnie od tego, czy pracujesz w kameralnym biurze, w open space czy w swoim własnym mieszkaniu – pewnie wiesz, że siedzący tryb życia bywa męczący. Jak zatem zadbać o dobre samopoczucie, spędzając godziny przed ekranem? Jak zapobiegać bólom kręgosłupa, napiętym mięśniom i zgarbionej postawie?
Mamy dla was ulgę dla kręgosłupa! Kilkugodzinne warsztaty lub coś więcej – program online, czyli połączenie kilku form szkolenia przez internet:

 • interaktywne spotkania online w czasie rzeczywistym – w formie warsztatowej,
 • filmiki instruktażowe i krótkie materiały z tekstowym podsumowaniem, z których uczestnicy mogą korzystać kiedy tylko zechcą,
 • platforma (lub grupa w mediach społecznościowych) do wymiany doświadczeń i zadawania na bieżąco pytań prowadzącej.

W trakcie takiego szkolenia online uczestnicy mają kontakt z trenerką i ze sobą nawzajem. Mogą od razu rozwiać swoje wątpliwości, zadać pytanie i dostać informację zwrotną. Dowiedzą się, jak unikać bólu kręgosłupa i zapobiegać przeciążeniom mimo siedzącej pracy, jak poprawić swoją postawę, jak, dzięki prostym ćwiczeniom, naturalnie zapobiegać bólom głowy. Rozluźnią i odciążą spięte mięśnie szyi i pleców. Zrelaksują zmęczone oczy. Podniosą świadomość ciała i nauczą się odczytywać sygnały, które organizm im wysyła.

Warsztaty online nie wymagają od uczestników żadnych specjalnych przygotowań ani sprzętów. Wystarczy krzesło, pasek do spodni, trochę miejsca na podłodze, dostęp do internetu, kamerka wbudowana w laptopa lub telefon i zwykłe słuchawki z mikrofonem.

Spotkania warsztatowe, choć przez internet, odbywają się w czasie rzeczywistym. Justyna Czudek, prowadząca, podzieli się z kursantami praktyczną wiedzą, ale też pozytywną energią i spokojem. Z życzliwością odpowie na wszelkie pytania i podpowie proste, sprawdzone rozwiązania. Pokaże ćwiczenia, które warto robić w przerwach od pracy i zwróci uwagę na to, jak je bezpiecznie wykonywać, żeby poczuć wyraźna poprawę i zniwelować napięcia.

Do każdej z trzech lekcji dodamy też materiały – krótkie filmiki. Nagrania z instrukcją ćwiczeń, do których można wrócić w dowolnym momencie.

Justyna pomaga nam osiągnąć dobrostan pracując na co dzień z ciałem i relaksując umysł. Jest masażystką, trenerką personalną, fizjoterapeutką, instruktorką pilates i fitness.

 

2. Więcej energii! Warsztaty online

Justyna, czyli nasza bajlowa specjalistka od ruchu i fizjoterapeutka, przygotowała też warsztaty z dodawania sobie energii. Zapraszamy na nie wszystkich, którzy chcą nauczyć się odświeżać umysł i radzić sobie ze znużeniem w ciągu dnia. Trenerka zaproponuje kilka prostych sposobów, np. krótkie ćwiczenia rozciągające, pobudzające oddechy, szybki automasaż.

W trakcie warsztatów uczestniczki i uczestnicy przećwiczą wybrane metody dodawania sobie energii i poczują ich działanie. Dowiedzą się, co mogą zrobić zamiast picia kolejnej filiżanki kawy. Rozruszają się, odetchną i ułatwią sobie efektywną pracę. Justyna na żywo odpowie na pytania i rozwieje wątpliwości.

Dowiedz się więcej o warsztatach!

 
emisja głosu szkolenia online
 

3. Emisja głosu i wystąpienia publiczne – szkolenie online

Twoi współpracownicy odczuwają trudności związane ze spotkaniami i prezentacjami online? Stresują się, zdarza im się mówić niewyraźnie, głos grzęźnie im w gardle? Zapraszamy was gorąco na szkolenia online.
Zajęcia z Kasią Hnat (dziennikarką radiową, mentorką, trenerką i logopedką medialną) będą bardzo przydatne dla wszystkich, którzy w swojej pracy wykorzystują głos. Zwłaszcza dla tych, którzy:

 • nagrywają webinary lub filmiki,
 • szkolą innych,
 • rozmawiają z klientami,
 • prezentują swoje pomysły,
 • zarządzają zespołem,
 • prowadzą terapie lub sesje coachingowe.

W trakcie szkolenia online uczestnicy nauczą się mówić wyraźniej, ciekawiej z większą pewnością siebie i bez wysiłku. Zaczną świadomie używać głosu. Poznają mocne strony swojego głosu i dowiedzą się, jak pracować nad słabszymi aspektami. Przećwiczą przemówienia i nauczą się mówić tak, aby przykuć uwagę i utrzymać zainteresowanie słuchaczy.

Proponujemy dwa intensywne, czterogodzinne spotkania w małej grupie. Praca przez internet pozwala przy okazji oswoić się z kamerą i mikrofonem. Trening pod okiem specjalistki i specjalnie dobrane ćwiczenia pozwalają w krótszym czasie osiągnąć założony cel.

Więcej informacji o szkoleniu z emisji głosu i wystąpień publicznych znajdziesz tutaj.

 

4. Warsztaty i sesje relaksacji online

Niecodzienne sytuacje, niepokój, napięcia mięśni, gonitwa myśli – to wszystko ma wpływ na nasze samopoczucie i stan psychiczny. Na szczęście relaksu można się nauczyć! Jeśli potrafisz oderwać się od codziennych spraw, rozluźnić ciało i ukoić umysł, to znacznie łatwiej będzie ci poradzić sobie ze stresem. Zyskasz równowagę i większą kontrolę nad tym, jak reagujesz na wydarzenia wokół ciebie.

Czy możesz zrelaksować się przez internet? Tak, zrobisz to na specjalnie poprowadzonych dla ciebie i twoich współpracowników warsztatach online. Uczestnicy, biorąc udział w sesji relaksacji we własny domu, słuchając spokojnego głosu trenerki i leżąc pod ciepłym kocem, mogą poczuć się bardzo bezpiecznie i swobodnie. Dzięki temu, łatwiej będzie im odpocząć i wprowadzić umysł w stan rozluźnienia.

Internetowe warsztaty relaksacyjne dają uczestnikom nie tylko natychmiastowe odprężenie, ale też uczą, jak samodzielnie korzystać z technik relaksacyjnych, uspokajać umysł i rozluźniać ciało. W dowolnym momencie!

Możemy zorganizować kilkugodzinne szkolenie online dla twojej firmy lub krótkie, ale regularne sesje relaksacji przez internet. Podczas nich uczestnicy nauczą się stosować techniki takie, jak:

 • wizualizacje,
 • progresywna relaksacja mięśniowa Jacobsona,
 • ćwiczenia oddechowe,
 • elementy medytacji mindfulness,
 • relaksacja wg. Schultza,
 • trening relaksujący wzrok,
 • automasaż karku i szyi.

Takie warsztaty nie wymagają dużego zaangażowania od uczestników. Justyna Czudek – nasza prowadząca, skupia się na stworzeniu spokojnej, sprzyjającej odpoczynkowi atmosfery. Nie musi widzieć uczestników – wystarczy komunikacja głosowa lub czat.

Zamów relaksacyjne szkolenie online dla firmy! Sprawdź szczegóły.

 
warsztaty kulinarne online kiszenie
 

5. Warzywne kiszonki – warsztaty online

Internetowe warsztaty z kiszenia mogą z powodzeniem zastąpić spotkanie na żywo i dostarczyć uczestnikom trochę śmiechu i dobrą zabawę.
W ich trakcie poznacie podstawy roślinnej fermentacji – tak, żeby po warsztatach móc robić własne przetwory. Przygotujecie koreańskie kim-chi i zakwas buraczany. Dowiecie się, co i jak można kisić oraz jakich błędów unikać.

Nieskomplikowane, wzmacniające odporność kiszonki, będą pretekstem do integracji uczestników. Prowadząca, Agnieszka Majewska, doświadczona trenerka i edukatorka, generuje dziesiątki pomysłów i żartów na minutę. Dostarcza praktyczną wiedzę, proste wskazówki i pokłady pozytywnej energii. Do tego rozsyła do uczestników kiszony brokat.

Sprawdź szczegóły warsztatów kiszonkowych!

 

Które szkolenia online mogą sprawdzić się w twoim zespole? Napisz koniecznie w komentarzu. Razem z bajlową drużyną specjalistek i specjalistów zapraszamy cię do kontaktu!

 

Zapytaj o szkolenia online

Anna Królikowska

tel. 534 583 153

e-mail: kontakt@bajla.pl

  5 komentarzy for “Warsztaty i szkolenia ONLINE dla firm – 5 fajnych propozycji”

  SunTrack

  says:

  Ciekawe pomysły, ale zdecydowanie uwielbiam pomysł „Ulgi dla kręgosłupa” – to prawda, że wiele godzin pracy przed ekranem może mieć negatywny wpływ na nasze ciała. Dzięki 🙂

  Ania

  says:

  Tak, ulga dla kręgosłupa świetnie się sprawdza u osób, które pracują w biurze – rozluźniamy m.in. spięty kark, nadgarstki i mięśnie wokół oczu 🙂

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *