Jak zrelaksować oczy? Proste ćwiczenie od fizjoterapeutki

jak zrelaksować oczy
 
Spędzasz kilka godzin dziennie przed ekranem laptopa? Bywa pewnie też, że po pracy wpatrujesz się w telefon lub telewizor? Znam ten ból. Też wiem, co to znaczy mieć piekące, lekko zaczerwienione, zmęczone oczy. Znam to uczucie, kiedy mięśnie wokół gałki ocznej są nieprzyjemnie spięte. Na szczęście w bajlowej drużynie mamy fizjoterapeutkę, która wie, jak zrelaksować oczy!

Sprawdź proste i szybkie ćwiczenie, które nagrała i gorąco poleca Justyna Czudek – nasza specjalistka od ruchu i relaksacji, trenerka personalna i masażystka.

Ten naturalny, prosty sposób na zrelaksowanie mięśni wokół gałki ocznej, zaproponował doktor Williama H. Bates, autor książki „Naturalne leczenie wzroku bez okularów”. Justyna swoim ciepłym głosem poprowadzi Cię przez ćwiczenie.
 

Jak zrelaksować oczy? Posłuchaj ćwiczenia:

 
Jeśli pracujesz przy komputerze, wykonuj to ćwiczenie co kilkadziesiąt minut. Nagranie trwa 2 minuty, ale jak dojdziesz do wprawy, zauważysz, że nawet 30 sekund tego ćwiczenia daje wspaniałe rezultaty.

Chcesz więcej relaksujących nagrań Justyny? Pobierz Cudownie Relaksującą Wizualizację.
 

Wersja tekstowa ćwiczenia:

Usiądź wygodnie. Ogrzej dłonie – potrzyj je o siebie i połóż na oczach. Palce oprzyj na czole, a wnętrzami dłoni zakryj oczy. Zrób to szczelnie, ale delikatnie, bez naciskania na gałki oczne. Rozluźnij się i wyobraź sobie, że patrzysz w najgłębszą czerń. Chcesz zobaczyć idealny, głęboki, czarny kolor. Wyobraź sobie, że patrzysz w filiżankę czarnej kawy, na bezgwiezdne niebo, futerko czarnego kota. Oglądasz z bliska czarny aksamit, zaglądasz do głębokiej studni. Widzisz idealną, głęboką, aksamitną czerń. Oddychaj swobodnie. Poczuj, jak czerń i ciepło emanujące z twoich dłoni, rozluźniają mięśnie w okół oczu. Okolice oczu miękną, rozluźniają się. Po chwili, powoli zdejmij ręce z oczu. Pomrugaj przez chwilę, zanim powrócisz do pracy.
 

Jak się czujesz po tym ćwiczeniu? Jak Ci się podoba taki szybki sposób na relaks oczu? Daj znać w komentarzu 🙂

 

3 komentarze for “Jak zrelaksować oczy? Proste ćwiczenie od fizjoterapeutki”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *