Jak zrelaksować oczy? Proste ćwiczenie od fizjoterapeutki

jak zrelaksować oczy
 
Spędzasz kilka godzin dziennie przed ekranem laptopa? Bywa pewnie też, że po pracy wpatrujesz się w telefon lub telewizor? Znam ten ból. Też wiem, co to znaczy mieć piekące, lekko zaczerwienione, zmęczone oczy. Znam to uczucie, kiedy mięśnie wokół gałki ocznej są nieprzyjemnie spięte. Na szczęście w bajlowej drużynie mamy fizjoterapeutkę, która wie, jak zrelaksować oczy!

Sprawdź proste i szybkie ćwiczenie, które nagrała i gorąco poleca Justyna Czudek – nasza specjalistka od ruchu i relaksacji, trenerka personalna i masażystka.

Justyna swoim ciepłym głosem poprowadzi Cię przez ćwiczenie. To prosty sposób na zrelaksowanie mięśni wokół gałki ocznej.
 

Jak zrelaksować oczy? Posłuchaj ćwiczenia:

 
Jeśli pracujesz przy komputerze, wykonuj to ćwiczenie co kilkadziesiąt minut. Nagranie trwa 2 minuty, ale jak dojdziesz do wprawy, zauważysz, że nawet 30 sekund tego ćwiczenia daje wspaniałe rezultaty.

Chcesz więcej relaksujących nagrań Justyny? Pobierz Cudownie Relaksującą Wizualizację.
 

Wersja tekstowa ćwiczenia:

Usiądź wygodnie. Ogrzej dłonie – potrzyj je o siebie i połóż na oczach. Palce oprzyj na czole, a wnętrzami dłoni zakryj oczy. Zrób to szczelnie, ale delikatnie, bez naciskania na gałki oczne. Rozluźnij się i wyobraź sobie, że patrzysz w najgłębszą czerń. Chcesz zobaczyć idealny, głęboki, czarny kolor. Wyobraź sobie, że patrzysz w filiżankę czarnej kawy, na bezgwiezdne niebo, futerko czarnego kota. Oglądasz z bliska czarny aksamit, zaglądasz do głębokiej studni. Widzisz idealną, głęboką, aksamitną czerń. Oddychaj swobodnie. Poczuj, jak czerń i ciepło emanujące z twoich dłoni, rozluźniają mięśnie wokół oczu. Okolice oczu miękną, rozluźniają się. Po chwili, powoli zdejmij ręce z oczu. Pomrugaj przez chwilę, zanim powrócisz do pracy.
 

Jak się czujesz po tym ćwiczeniu? Jak Ci się podoba taki szybki sposób na relaks oczu? Daj znać w komentarzu 🙂

 

3 komentarze for “Jak zrelaksować oczy? Proste ćwiczenie od fizjoterapeutki”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *